Přeskočit na navigaci

Kapela STRIPE

Pan Proužek

Kapela STRIPE vznikla na začátku prosince 2003. Základ tvoří bývalí členové legendární rozpadlé kapely FekalMakers, jimž začal být název a žánr příliš těsný, a okolí. Hrajeme pruhovanou hudbu, což znamená od všeho trochu :o) Všichni jsme totiž silně hudebně schizofrenní a nějak se to projevovat musí. Nicméně poslední dobou směřujeme k něčemu, co by se možná dalo označit za progresivní rock, nebo progresivní metal. Ale znáte to...

K názvu kapely se váže jedna historka spojená s ponožkami jistých bubeníků a basáků, mořem chlastu, smradu a komentářů jistých kytaristů, množstvím pohrdavých pohledů a řečí o prasatech muzikantech. Na fotce vpravo je Pan Proužek. Víc snad až někdy jindy. Až si někdo vzpomene na detaily...

Občas si někde zahrajeme, zatím nás to baví a sem tam se to někomu i líbí. A aby naše činnost byla zdokumentována, vytvořili jsme i nějaké nahrávky. Občas mícháme sestavou a postupne přitvrzujeme a komplikujeme :o) A aktuálně tak trochu pauzírujeme.

Pruhované dámy a pánové jsou:

Eva Pelánová

Eva Pelánová

(* neznámo, ale jisté to je)- sólozpěv

Sličná zpěvačka z dalekých krajů vyskytující se zásadně v černé. Její historii i současnost halí mlha, možná stejně černá jako ona ;o) Je to něco s hudbou a malýma dětičkama, lepší nevědět... A kromě toho se dřív jmenovala Volfová, takže další divná věc...

Jakub "Cuba" Mach

Jakub "Cuba" Mach

 (* 21.5.1980) - sólokytara, unterzpěv

Pražský řešitel informatický problémů selským rozumem. Absolvoval 8 let hry na housle, aby se vzápětí chopil kytary a stal se kytarovým hrdinou. Má mnoho nástrojů různých barev a různých počtů strun. A většinou vymýšlí tu divnou pruhovanou hudbu. V minulosti tento pán působil v kapelách Snoopy, FekalMakers a Retard.

Jan "Hoffy" Hofmann

Jan "Hoffy" Hofmann

 (* 21.11.1984) - baskytara, zpěv

Plzeňský nepřesný měřič přesných rozměrů, momentálně na čas za Kanálem. Absolvoval 8 let výuky hry na akordeon a 7 let zpěvu. Vyznačuje se vyhráváním aut, aniž by se o to zasloužil, a kupováním vlastních aparátů za cizí peníz ;o) V minulosti působil v kapele FekalMakers, v níž hrál na kytaru a zpíval, a krátce basoval v kapele Promises.

Jaroslav "Jaroušek" Bauml

Jaroslav "Jaroušek" Bauml

 (* 21.2.1984) - kytara

Aplikovaný vědec, vzdělanec a intelektuál. 8 let se učil hrát na klasickou kytaru, ale sběhnul k elektrice, protože víc dává :o) Umí spravit kabel a dokonce tvrdí, že ví, jak vevnitř fungují ty krabičky co po nich na podlaze šlapeme. Takže je v kapele technickým ředitelem. V minulosti hrál v kapele FekalMakers.

Lukáš "Lukaz" Švehla

Lukáš "Lukaz" Švehla

 (* 25.4.1991) - bicí

Plzeňský konzervatorista z Nýrska a hudební profesionál. Vyznačuje se nízkým věkem, rychlýma končetinama a velkým potencionálem. Na bicí hraje od mala a v různých uskupeních a hned tak se této hlasité záležitosti asi nezbaví. Nicméně ten pravý bubenický rozlet a smysl života mu dává pouze pruhovaná hudba ;o)

Bývalí členové a občasní pruhovaní hosté:

Jiří "Pan Proužek" Hodl - bývalý bubeník kapely, rád přiloží paličku k dílu, když je třeba. Bubeník kapel Osoby?, Relaxis a Urobora.

Jan "Ave" Auermüller - náš bývalý kmenový saxofonista, nyní vítaný host. Působí v Západo-Čechově bigbandu, v revivalové kapele Shower a v Klatovském klarinetovém kvartetu.

Tomáš "Obrouš" Paima - bývalý pátý Fekál, který si s námi občas broukne. Jinak santusák a zpěvák kapely Dva a půl cvrčka.

Marek "Shabi" Šabatka - největší ex-fekální ex-fanoušek na světě, s chutí si s námi zazpívá starší kousky. Zpěvák plzeňské kapely Effection.

Luboš "Lubabů" Valeček - speciální řvací host na křestu CD, zpěvák kapely Osoby?.

Martin "Matzer" Peksa - krátkodobý bývalý bubeník kapely z přelomu let 2005 a 2006, vystoupil s námi na křestu CD Pruhováno.

Reklama: